Dějepis v 21. století

Obsahuje aktuality, anotace výukových DVD, sekci projektového vyučování ve školách, doporučené materiály a ohlasy v médiích.

Co je nového v Dějepise v 21. století a ve světě didaktiky dějepisu obecně? Tato část potálu tvoří přehled našich aktivit a je rozcestníkem pro ty uživatele, kteří se zde zatím příliš neorientují. Kromě Aktualit zde nabízíme výběr toho nejzajímavějšího z dalších částí webu. V sekcích semináře a historické dílny informujeme o akcích a workshopech, které pořádá Oddělení vzdělávání ÚSTR. Výstupy z těchto akcí naleznete mezi náměty v sekci Jak a proč učit dějiny? Klíčovou aktivitu Dějepisu v 21. století představuje tvorba vzdělávacích aplikací na DVD. Jádrem našeho metodologického uvažování jsou ucelené knižní metodiky zaměřené na využití audiovizuálních médií a na projektové vyučování v dějepise.


Aktuality

Nový námět do vyučování Co je to politický proces? Případ Jazz

Metodika navrhuje způsob, jak vysvětlit žákům pojem „politický proces”, a zasadit ho do historického i právního kontextu. V centru tohoto materiálu je proces s členy Jazzové sekce z roku 1987, který je historiky označován jako poslední velký politický proces v socialistickém Československu.


Kam dál?

   


Výběr z obsahu...